Zdraviproradost.cz Zdraviproradost.cz

Shiatsu a jiné masáže

Shiatsu je prastará japonská léčebná metoda, která souvisí s tradiční čínskou medicínou. Přestože je řazena mezi masážní techniky, její rámec velice překračuje. Pomocí tlaku palců, prstů a dlaní, ale též kolen, loktů nebo chodidel, je znovu obnovována energetická rovnováha těla.

Cílem této masáže je podporovat sebeuzdravování, osobní růst a vyrovnání energie Ki/čchi v těle, podporuje a vyživuje životní sílu. Tělesně - duševní pohoda člověka jako jednota těla, mysli i duše závisí na harmonickém toku této energie. Zde je velmi důležitý výběr terapeuta, který masáž provádí. Pokud na vás nepůsobí klidným, vyrovnaným dojmem a nevzbuzuje ve vás důvěru, je lepší odejít. Tímto pravidlem je dobré se řídit nejenom u shiatsu, ale všude tam kde pěicházíme při léčení do přímého kontaktu s terapeuty. Účinky masáže jsou hluboce relaxační, osvěžující a posilující, lze tuto masáž využít jako prevenci v péči o zdraví, ale i k odstranění fyzických obtíží. Provádí se zpravidla v leže na podlaze na podložce v pohodlném oblečení, délka trvání je cca 1 hod.

Reflexní masáž

Reflexní masáž provází lidstvo již více než 4 000 let. Reflexologie je založená na principu blízkému akupresuře.Na nohách se nacházejí reflexní body související s jednotlivými orgány. Promasírováním plosek lze zlepšit celkovou látkovou výměnu, ovlivnit bolesti zad, urychlit hojení při úrazu nebo operativním zásahu, tato metoda je s úspěchem využívána jako prevence vzniku nemoci. Reflexní plosky nás již předem upozorní na nastávající problémy v určité oblasti.

Cílem reflexní masáže je odstranění napětí, zmírnění stresu, povzbuzení krevního i lymfatického oběhu napomáhá tělu vyloučit odpadové látky, které nám otravují organizmus, povzbuzuje trávení. Člověk se stává odolnější, vyrovnanější a po masáži, která je velmi příjemná, zůstává pocit lehkých nohou. Reflexní masáž se doporučuje pravidelně, protože stejně jako si čistíme zuby, je potřeba podpořit tělo, pomoci mu zvládat každodenní zátěž, které je vystaveno. Tato terapie je přijatelná pro lidi jak materiálně tak duchovně zaměřené. Výsledky této masáže jsou patrné téměř okamžitě. Reflexní diagnostika pravdivě vypovídá o zdraví jednotlivých orgánů, dává nám možnost zkoumat příčiny vzniku nemocí, možnosti léčení a co je nejdůležitější zabývat se prevencí. Pomáhá lidem uvědomit si , že odpovědnost za své zdraví nelze pěenést na někoho jiného a oěekávat, že to za vás vyřeší.

Uvolnění(odblokování) krční páteře

Uvolnění krční páteře provádím v návaznosti na první diagnostické vyšetření reflexních plosek chodidel. Je to naprosto logické, protože stejně jako ostatní orgány mají své reflexní body na chodidlech, tak je má i páteř.Všechny zdravotní problémy v lidském těle vznikají z nedostateěného proudění životní energie v těle. Považuji za nutné upozornit, že při tomto zákroku nedochází k přímému působení na páteř. Bylo by to riskantní a navíc naprosto zbytečné. Problém totiž není v páteři samotné, Všechny problémy jsou způsobeny svalovým stažením. V krunýěi svalů se nemůžou jednotlivé obratle pohybovat a při dlouhodobém neřešeném bloku dochází až k deformaci, či vyskoěení ploténky. Oblast krční páteře, zejména okolí 3. krčního obratle je nejužším a zároveň nefrekventovanějším místem lidského těla z pohledu průtoku životní energie.

Proto kladu takový důraz na to, aby svaly v této oblasti byly uvolněné a energie mohla bez problému proudit.Uvolnění krční páteře pomáhá zejména při bolestech hlavy a páteře, zlepší se látková výměna, lépe pracuje mozek, upraví se činnost srdce a tím i krevní tlak, uvolní se celá páteř a v návaznosti na to se zlepšuje celý pohybový systém. Na závěr bych rád uvedl, že tuto metodu lze provádět i samostatně, nejen v návaznosti na diagnostické vyšetření. V takovém případě provádím působení na krční páteř jak nepřímo, ( působením na reflexní body na chodidle ), tak přímo na zatuhlé svalové úpony v oblasti hlavy, krku, ramen a zad.

Terapeuti

Petr Matouš Herold, narozen 4.5.1951 ve znamení Býka s ascendentem ve Štíru.Alena Magdalena Heroldová, milovaná choť, narozena 23.7.1953 ve znamení Lva s ascendentem pravděpodobně ve Střelci.Veronika Heroldová, narozena 10.4.1984 ve znamení Berana s ascendentem ve Lvu.


Tisk stránky | Kontakt